19

Nuga best opowie o zapaleniu pęcherzyka żółciowego.

Zapalenie pęcherzyka żółciowego to ostre lub przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego. Kiedy procesowi zapalnemu w woreczku żółciowym towarzyszy obecność kamieni, nazywa się to oblicznym. Jeśli w woreczku żółciowym nie ma jeszcze kamieni, to w tym przypadku mamy nieobliczalne lub nieobliczalne zapalenie pęcherzyka żółciowego. Wielu gastroenterologów uważa, że ​​nieobliczalne zapalenie pęcherzyka żółciowego jest początkiem kamicy żółciowej.

Głównym celem pęcherzyka żółciowego jest odkładanie żółci, która jest wytwarzana w wątrobie i służy do zmiany trawienia żołądka na jelitowy. Kiedy treść żołądkowa przepływa przez opuszkę dwunastnicy i wchodzi do jelita, woreczek żółciowy, kurcząc się, wrzuca żółć do dwunastnicy i tam rozpoczyna się trawienie jelitowe. Wątroba produkuje od 400 do 1500 ml żółci dziennie. Skład żółci jest dość złożony, a jego konsystencja zależy od prawidłowego stosunku kwasów żółciowych. Żółć neutralizuje działanie kwasu solnego i enzymów żołądkowych w jelitach, stwarza korzystne warunki dla enzymów trzustki. Stymuluje motorykę jelit, działa bakteriobójczo.                               

Woreczek żółciowy jest najczęściej gruszkowaty, zlokalizowany na dolnej powierzchni prawego płata wątroby, rzutowany na przednią ścianę jamy brzusznej pod prawym podżebrzem. A kiedy występuje zapalenie pęcherzyka żółciowego, po naciśnięciu pojawia się ostry ból.

Przyczyny zapalenia pęcherzyka żółciowego są dość zróżnicowane. Oto infekcja pochodząca z jelit, a także pasożyty, pierwotniaki, grzyby, wirusy. A kiedy następuje spadek odporności, istnieje duże prawdopodobieństwo procesu zapalnego w woreczku żółciowym. Zwłaszcza, gdy istnieją przesłanki. A głównymi warunkami wstępnymi lub w tym przypadku przyczynami są stagnacja żółci w woreczku żółciowym i naruszenie dopływu krwi do jego ściany. Naruszenie tonu i funkcji motorycznej pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, prowadzące do stagnacji, jest przede wszystkim wynikiem upośledzenia unerwienia spowodowanego osteochondrozą kręgosłupa piersiowego, czyli czwartego odcinka piersiowego. Spadek prędkości impulsu nerwowego prowadzi do tego, że woreczek żółciowy stopniowo staje się „spowolniony”, nieaktywny, słabo kurczy się. Wypełnia go żółć z wątroby przestaje się kurczyć, rozciąga, ściana staje się cieńsza, co prowadzi do naruszenia jej dopływu krwi, aw rezultacie do procesu zapalnego. Stagnacja żółci dalej prowadzi do tworzenia się kamieni.

Leczenie zapalenia pęcherzyka żółciowego ma zwykle na celu zahamowanie procesu zapalnego za pomocą terapii przeciwbakteryjnej, a także przepisanie specjalnej diety, leków żółciopędnych i przeciwskurczowych. Największe zagrożenie mogą stanowić powikłania związane z pęknięciem pęcherzyka żółciowego. Dlatego często w przypadku niepowodzenia leczenia zachowawczego pacjent jest usuwany ze stanu zapalnego woreczka żółciowego.

Technika trakcyjna pozwala uwolnić korzenie nerwów rdzeniowych, w szczególności 4 odcinki klatki piersiowej, wzdłuż których impulsy nerwowe docierają do celu i powodują kurczenie się pęcherzyka żółciowego. Woreczek żółciowy zaczyna normalnie pracować, przywraca się jego grubość ścianki i ukrwienie.

Przy pomocy rzutnika z pięcioma kulkami konieczne jest oddziaływanie na okolicę pęcherzyka żółciowego, aby biorezonansowe ciepło podczerwone o długich falach pomagało zmniejszyć stan zapalny, zwiększyć drożność dróg żółciowych i poprawić płynność samej żółci.

Комментарии  

0 #1 Mirosław Dąbrowski 21.07.2020 13:09
warto zajrzeć , kompetentni i ogarnięci prosto i fachowo bez terminologii lekarskiej przekazują wiedzę z zakresu masarzy kręgosłupa i nie tylko , polecam warto skorzystać z usług tego salonu
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty