17

Nuga best opowie o zapaleniu żołądka.

Zapalenie błony śluzowej żołądka to stan zapalny żołądka. Diagnoza ta oznacza wiele chorób związanych z dysfunkcją i morfologicznym uszkodzeniem ściany żołądka. Proces zapalny w żołądku może przybrać postać ostrego lub przewlekłego zapalenia żołądka.

Ostre zapalenie błony śluzowej żołądka to zatrucie spowodowane przedostaniem się do żołądka trującej substancji, na przykład niskiej jakości żywności, kwasów i zasad oraz niektórych leków. W takim przypadku dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej, które objawia się silnym bólem żołądka. Bólowi często towarzyszą nudności i wymioty, a stan zdrowia gwałtownie się pogarsza.

Przewlekłe zapalenie żołądka występuje z długotrwałym uszkodzeniem żołądka przez jego własny kwas solny. Komórki ściany żołądka tworzą specjalne enzymy (pepsyna i kwas solny), które służą do trawienia pokarmu. Przy nieregularnej diecie (brak śniadania) lub spożyciu żywności o niskiej jakości (szkodliwe pokarmy) dochodzi do niepełnego spożycia enzymów i kwasu w żołądku. W rezultacie kwas podrażnia błonę śluzową i rozwija się proces zapalny.

Przy zapaleniu błony śluzowej żołądka niepokoją „głodne bóle” w lewym podżebrzu lub w górnej części brzucha, „pod łyżką”. Najczęściej ból pojawia się rano lub w nocy, czemu towarzyszy odbijanie się, nudności, a czasem wymioty. Kwaśny smak przy odbijaniu wskazuje na kwaskowatość żołądka.

Jedzenie pokarmu zmniejsza bolesne objawy zapalenia żołądka. Przy przedłużającym się przebiegu przewlekłego zapalenia żołądka powstają głębokie zmiany błony śluzowej żołądka z tworzeniem się wrzodu żołądka.

Długi przebieg przewlekłego zapalenia żołądka prowadzi do atrofii błony śluzowej żołądka, zmniejszenia produkcji kwasu solnego i enzymów. Występuje przewlekłe zapalenie żołądka o niskiej kwasowości. W tym przypadku trawienie pokarmu jest słabe. Pokarm może pozostawać w żołądku przez kilka godzin. Bóle ciągnące w jamie brzusznej utrzymują się przez kilka godzin po jedzeniu. Odbijanie często występuje z zgniłym zapachem. W wyniku stagnacji pokarmu dochodzi do dodatkowego uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Istnieje ryzyko zachorowania na raka żołądka.

W przypadku ostrego zapalenia błony śluzowej żołądka, podobnie jak w przypadku każdego zatrucia, należy natychmiast oczyścić żołądek - aby sprowokować wymioty. Po wyjęciu zawartości z żołądka uszkodzona błona śluzowa goi się. Gojenie jest często powolne - uszkodzenie uszkodzonej błony śluzowej przez jej własny kwas solny trwa nadal w żołądku.

Aby przyspieszyć gojenie się błony śluzowej, zaleca się stosowanie sprzętu „Nuga Best”. Konieczne jest oddziaływanie na lewy podżebrz za pomocą długofalowego ciepła podczerwonego. Aby to zrobić, przyłóż 5-kulowy rzutnik turmanium urządzenia N 4 (N5) do lewego podżebrza . Możesz użyć podgrzewanego projektora z dwiema kulkami NM-200 lub projektora z 9 kulkami NM-300. Uderzenie można wykonać poprzez nałożenie na brzuch małej maty turmanium NM-80, peleryny z turmanium MHR-100 lub owinięcie brzucha pasem z tourmanium NM-90.

Spanie na ceramice turmanium pozwala dodatkowo przyspieszyć regenerację żołądka. Pole magnetyczne ceramiki turmanium sprzyja przyspieszonemu wzrostowi i podziałowi komórek. W rezultacie uszkodzenie tkanki goi się znacznie szybciej. Do spania możesz użyć dużego dywanu tourmanium NM-2500.

Wzmocnienie funkcjonowania żołądka następuje przy masażu rolkami. Rolki przechodzące pod kręgosłupem wywierają punktowy efekt na biologicznie aktywne punkty kręgosłupa. Masaż rolkowy wykonywany jest przy użyciu urządzenia N4 (N5) .

Комментарии  

0 #1 Elżbieta Bojarun 23.10.2020 13:08
witam, po przerwie spowodowanej przez coronawirus powróciłam do salonu Nuga Best- po zdrowe i odporność. Polecam wszystkim, korzystajcie ze sprzętów w salonie,dbajcie o siebie, przychodżcie i próbujcie,to nic nie kosztuje.
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty