22

 

Nuga best opowie o cukrzyce.

Cukrzyca jest chorobą ogólnoustrojową, która objawia się wzrostem poziomu glukozy (cukru) we krwi. Przyczyna cukrzycy - niedobór hormonu insuliny wydzielanego przez trzustkę.

Istnieją dwie formy tej choroby - typ I i ​​II . W cukrzycy typu I (insulinozależnej) regulacja produkcji insuliny przez trzustkę jest zaburzona. W przypadku braku insuliny następuje znaczny wzrost poziomu glukozy we krwi. Jest to stan zagrażający życiu. W takim przypadku konieczna jest terapia zastępcza - codzienne zastrzyki insuliny. W przeciwnym razie osoba może umrzeć ze śpiączki hiperglikemicznej.

W cukrzycy typu II (insulinoniezależnej) trzustka ulega powolnemu zniszczeniu (zapalenie trzustki) i zmniejsza się ilość insuliny. Wzrost poziomu cukru we krwi nie osiąga wysokiego poziomu, rzadko występuje śpiączka. Często wzrost poziomu cukru we krwi w cukrzycy typu II wiąże się z naruszeniem diety.

Cukrzyca jest niebezpieczna ze względu na jej powikłania , które mogą być ostre i przewlekłe. Ostra cukrzyca rozwija się śpiączka - zaburzenie świadomości spowodowane gwałtownym spadkiem lub wzrostem poziomu cukru we krwi. Stan ten zagraża życiu i wymaga pilnej opieki.

Przewlekłe powikłania przebiegają inaczej. Rozwijają się powoli i objawiają się uszkodzeniem naczyń różnych narządów. Jeśli uszkodzone są naczynia mózgowe, u pacjenta z cukrzycą może rozwinąć się udar; z uszkodzeniem naczyń serca - zawał serca. Jeśli choroba wpłynęła na naczynia oczu, dochodzi do uszkodzenia siatkówki i ślepoty; w przypadku problemów z naczyniami nerek - niewydolność nerek.

Jednym z najpoważniejszych powikłań cukrzycy jest „stopa cukrzycowa” , czyli zajęcie naczyń i nerwów w stopie i palcach. Prowadzi to do powstania owrzodzeń troficznych na nogach, które nie goją się. W takich przypadkach uciekają się do amputacji części lub całości nogi.

Tradycyjne metody leczenia cukrzycy obejmują:

  • wprowadzenie sztucznej insuliny;
  • przyjmowanie tabletek zmniejszających cukier;
  • dieta.

Takie podejście do leczenia cukrzycy  nie rozwiązuje głównego problemu , jakim jest przywrócenie pracy trzustki i produkcja własnej insuliny. Dlatego choroba postępuje.

Przy pomocy sprzętu Nuga Best można poprawić stan trzustki w cukrzycy .

1) Narażenie na kręgosłupie z N4 ( N5) urządzeń poprawia pracę trzustki. Akupresura i moksibustion aktywują siódmy odcinek kręgosłupa, który odpowiada za pracę trzustki. Masaż kręgosłupa można również wykonać za pomocą rzutnika z dziewięcioma piłkami.

2) masaż stóp z NM-55 urządzeń jest bardzo skuteczna w cukrzycy . Działanie piramid turmanium na biologicznie aktywne punkty stopy powoduje wzrost produkcji insuliny przez trzustkę. W rezultacie spada poziom cukru we krwi.

Masaż stóp NM-55 pozwala również na poprawę krążenia krwi w samych stopach oraz odbudowę nerwów i naczyń krwionośnych obumarłych w cukrzycy oraz likwidację owrzodzeń troficznych.

3) Ogrzewanie trzustki długofalowymi promieniami podczerwonymi poprawia ukrwienie, poprawia trofizm i funkcjonowanie tego narządu, wzmaga produkcję insuliny. Rozgrzewkę można wykonać za pomocą projektora z pięcioma kulami ze sprzętu NM-5000, projektora z dwiema kulami NM-200 lub projektora z dziewięcioma kulami NM-300 .

4) Spanie na ceramice turmanium jest niezwykle ważne w przypadku zaburzeń endokrynologicznych. Pole magnetyczne ceramiki turmanium uspokaja układ nerwowy i eliminuje zaburzenia neuro-endokrynologiczne. Przy dobrej regulacji trzustki normalizuje się produkcja insuliny i spada poziom cukru we krwi. Najlepszą opcją do spania jest duży dywan z tourmanium NM-2500 lub mały dywan z tourmanium NM-85 .

Комментарии  

+1 #1 Ewa Lange 19.10.2020 12:52
Taka jest prawda... Sama tego doświadczyłam, za co dziękujęMyślę, żeby kontynuować masaże... Pozdrawiam serdecznie cały Zespół z panem Dyrektorem na czele...
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty