10

Nuga best opowie o dnie moczanowej.

Dna jest ogólnoustrojową chorobą metaboliczną, która objawia się gromadzeniem się kwasu moczowego w organizmie.

Kwas moczowy jest produktem metabolizmu, który powstaje w organizmie podczas rozkładu (głównie) produktów mięsnych. Kwas moczowy jest toksyczny, wydalany z organizmu przez nerki wraz z moczem (stąd nazwa). Ale gdy czynność nerek jest niewystarczająca, kwas moczowy pozostaje w organizmie. Sole kwasu moczowego w postaci kryształków osadzają się w tkankach, częściej w stawach. Tak powstaje dna, której typowym objawem jest zapalenie stawów spowodowane odkładaniem się w nich kryształów kwasu moczowego. Zapalenie występuje w różnych stawach: dłoniach, stopach, stawach łokciowych. Najczęściej dotyczy to dużych palców u nóg.

Dna występuje u około 1-3% osób. Ponadto w stosunku - głównie u mężczyzn. W starszym wieku, po 55 latach, częstotliwość wzrasta do 4-6%.

Dna objawia się wystąpieniem ostrego procesu zapalnego, najczęściej w jednym stawie. Staw staje się opuchnięty, ostro bolesny, skóra na nim czerwienieje, staje się gorąca. Ostra bolesność ogranicza mobilność, osoba nie porusza się dobrze, a stan ogólny jest zaburzony.

Zapalenie dnawe leczy się lekami przeciwzapalnymi. Ale po zmniejszeniu się stanu zapalnego w stawie pozostają złogi dny. Połączenie jest wygięte. Często w takim stawie dochodzi do powtarzającego się zapalenia. Długotrwały rozwój dny moczanowej w stawie prowadzi do trwałego skrzywienia i powstania określonego węzła w stawie - tophus . Obecność tophi nad stawami jest charakterystycznym objawem dny.

Wraz z przedłużającym się rozwojem choroby, z powodu częstego zapalenia kości w okolicy stawu, zmniejsza się ilość wapnia. Rozwija się osteoporoza . Kości stają się kruche. Łatwo pękają.

Wzrostowi poziomu kwasu moczowego we krwi towarzyszy uszkodzenie nerek. Rozwija się w nich specyficzny proces zapalny - dnawe zapalenie nerek .

Tradycyjne leczenie dny ma charakter objawowy - polega na eliminacji procesu zapalnego. Allopurynol jest stosowany w celu obniżenia poziomu kwasu moczowego. Ale ogranicza tylko tworzenie się kwasu mlekowego. Niewiele pomaga dotkniętym stawom.

Stosowanie sprzętu Nuga Best może znacznie pomóc w przypadku dny moczanowej. Konieczne jest oddziaływanie zarówno na dotknięty staw, jak i przyczynę choroby - nerki.

Staw dotknięty dną należy ogrzać długofalowym ciepłem podczerwieni z ceramiki tourmanium . To ogrzewanie zwiększa przepływ krwi w okolicy stawu. To usuwa kryształki kwasu moczowego ze stawu. Proces zapalny w stawie jest zmniejszony.

Rozgrzewkę można przeprowadzić za pomocą projektora z dwiema kulkami NM 200 lub projektora z dziewięcioma kulami NM 300 . Oprócz projektora rozgrzewkę można przeprowadzić:

  • umieszczając złącze na dużym NM 2500 , przeciętnym NM 85 lub małym dywanie z tourmanium NM 80, siedzisku z tourmanium NM 75 ;
  • owijanie stawu pasem z tourmanu NM 90 lub peleryną z tourmanium МНР 100 ;
  • poprzez umieszczenie złącza w podkładce NM 70 tourmanium .

Oprócz wpływu na sam stan zapalny, przy dnie, konieczne jest oddziaływanie na nerki . Aby poprawić pracę nerek i zwiększyć wydalanie kwasu moczowego, należy je ogrzać ciepłem długofalowym z ceramiki turmanium. Rozgrzanie nerek prowadzi do zwiększonego wydalania kryształów kwasu moczowego. Kryształy te, przechodząc przez drogi moczowe, uszkadzają błonę śluzową. To powoduje ból - kolka nerkowa. Aby kryształy wyszły bezboleśnie, po rozgrzaniu nerek należy rozgrzać okolice pęcherza - podbrzusze. Ogrzewanie tego obszaru powoduje rozszerzenie dróg moczowych. W rezultacie kryształy wypadają bezboleśnie.

Do rozgrzania nerek i pęcherza można użyć dywanika z tourmanium (duży NM 2500 , średni NM 85 lub mały NM 80 ), peleryny z tourmanium MHP 100 , siedziska z turmanu  NM 75 lub pasa z tourmanium NM 90 . Jednocześnie dzięki pasowi tourmanium można jednocześnie rozgrzać zarówno okolice nerek, jak i pęcherza. Użyj innego sprzętu, aby rozgrzać oba obszary po kolei.

Miejscowo pęcherz i nerki można ogrzać za pomocą projektora z dwiema kulkami NM 200 lub projektora z 9 kulkami NM 300 .

Dodatkowo w celu wzmocnienia odpowiedzi immunologicznej należy wykonać akupresurę kręgosłupa. Odbywa się to za pomocą sprzętu N4 lub N 5 . Masaż prowadzi do rozgrzania szpiku kostnego znajdującego się w trzonach kręgów. Zwiększa to produkcję białych krwinek, co wzmacnia układ odpornościowy. Aby przyspieszyć regenerację uszkodzonego stawu, należy całą noc spać na dywanie z tourmanium. Najlepiej nadają się do tego duży dywan z tourmanium NM 2500 lub średni dywan z tourmanium NM 85 .

Комментарии  

+2 #1 Krzysztof Janik 05.09.2020 12:45
Przyjdź do Nuga Best po zdrowie. Nie pożałujesz.
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty