Nuga best zaprasza do salonu!

Pon. – Pt.  7:40  – 15:40

ul. Kupiecka 59

Zielona Góra 65-058

 

Zielona Góra to miasto w zachodniej Polsce, jedno z centrów województwa lubuskiego, położone na zboczu rzeki Odry w pagórkowatym terenie. Historycznie i kulturowo Zielona Góra to część historycznego regionu Dolnego Śląska. Nazwę miasta tłumaczy się jako „Zielona Góra”.Prawa miejskie do osady nadano w 1323 roku. W swojej historii miasto wraz z całym Dolnym Śląskiem należało najpierw do Republiki Czeskiej, a następnie do Prus. Weszło do Polski w pierwszej połowie XX wieku. Ciekawe, że w czasie II wojny światowej miasto praktycznie nie zostało zniszczone.Dziś Zelenia Góra jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, turystycznym, edukacyjnym i przemysłowym zachodniej Polski.

Atrakcje w Zielonej Górze

Ratusz i Stary Rynek - historyczne centrum miasta. Ratusz został zbudowany w stylu gotyckim w XV wieku. W XVI i XVII wieku po pożarach był kilkakrotnie przebudowywany. XVI-wieczną wieżę nakrywa barokowy hełm, zbudowany w XX wieku.

Kościół Matki Bożej (Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej) jest jednym z najstarszych kościołów w mieście, zbudowany w połowie 18. wieku w stylu barokowym. Kościół był początkowo protestancki, ale po 1945 roku jest katolicki.

Kościół Matki Bożej

Katedra św. Jadwigi (Konkatedra św. Jadwigi) to barokowa katedra katolicka zbudowana w połowie XVIII wieku. Kościół był pierwotnie protestancki. W 1828 roku do katedry dobudowano wieżę. To najstarszy kościół.

Katedra św. Yadwigi

Stara wieża to zachowany fragment murowanych obwarowań Zielonej Góry. Fortyfikacje powstały prawdopodobnie w XV wieku.

Stara wieża

Palmiarnia Zielonogórska to budynek na szczycie Wzgórz Winiarskich. W szklarni palmowej rosną egzotyczne rośliny (ponad 200 gatunków). W akwariach można spotkać żółwie i ryby tropikalne. Palm Greenhouse służy również jako sala restauracyjno-bankietowa, w której odbywają się różne imprezy kulturalne (koncerty, dyskoteki, bale, wesela).

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty