Nuga best zaprasza do salonu!

Pon. – Pt.  8:00  – 16:00

ul. Konopnickiej 1

Jelenia Góra 58-500

 

Jelenia Góra (Polska)
Jelenia Góra to miasto w południowo-zachodniej Polsce , niedaleko granicy z Czechami , perły Karkonoszy i Sudetów Zachodnich. Nazwę miasta tłumaczy się jako „Olenya Gora”. Położone na wysokości 300 m n.p.m. w ekologicznie czystym miejscu przyciąga rzesze turystów kochających przyrodę i góry.Jelenia Góra położona jest w malowniczych Sudetach w centrum górskiej doliny w południowo-zachodniej części historycznego regionu Dolnego Śląska. Stąd tak na marginesie rzut kamieniem do Czech. Obrzeża miasta to malownicze krajobrazy naturalne. Jelenia Góra to największe miasto w zachodnich Sudetach ze wspaniałym widokiem na Karkonosze. Stąd widać najpiękniejsze części tego pasma górskiego, tak blisko, że wydaje się, że można do nich sięgnąć ręką.

Jelenia Góra to stare miasto, którego historia sięga 9 wieków.

Głównymi atrakcjami miasta są zapierające dech w piersiach naturalne krajobrazy.Że tylko jest czarny kocioł (Czarny Kocioł Jagniątkowski) - pasmo górskie w Polsce i Czechach, park narodowy i najwyższa część Sudetów. Szczyty są łagodne, z alpejskim reliefem. Bardzo piękne miejsce.Jelenia Góra to miejscowość wypoczynkowa dla miłośników aktywnego wypoczynku. Istnieją doskonałe trasy rowerowe, szlaki turystyczne w górach, wspinaczka górska i narciarstwo są popularne. W mieście jest też coś do zrobienia: są teatry, filharmonia, kina, galeria sztuki, atrakcje to ratusz i kościół.Ratusz (Ratusz Miejski) . Budynek ratusza wykonany jest w stylu barokowym i klasycystycznym. Budynek pochodzi z połowy XVIII wieku. Ratusz odbudowano w 1924 roku. Obecnie ratusz jest siedzibą władz miejskich i urzędów miasta.Bazylika św. Erazma i św. Pankratia (Bazylika św. Erazma i św. Pankracego) to najstarsza i najważniejsza świątynia miasta. Bazylika to gotycka budowla z trzema nawami. Pierwsza wzmianka o świątyni pochodzi z 1303 roku. Został odbudowany po pożarze w XIV wieku. Odbudowano go również w XV i XVI wieku. W późniejszym okresie dobudowano kaplicę barokową.

Czarny dziedziniec - pałac z XVI wieku w stylu renesansowym. Osiedle to czterokondygnacyjne skrzydło, dwupiętrowy budynek z kwadratową wieżą na narożniku z częściowo odrestaurowaną drewnianą galerią na parterze.Wieża zamkowa z XVI wieku jest jedynym zachowanym elementem bram miejskich istniejących w tym miejscu do XIX wieku, które chroniły wjazd do miasta. Oprócz funkcji obronnej wieża pełniła również funkcję więzienia, a po likwidacji bramy zlokalizowano tu niewielką galerię.

Kaplica św. Anny to niewielki XV-wieczny kościółek w Jeleniej Górze. Początkowo pełnił funkcje obronne. Później zamieniono go w budynek sakralny.

Zamek Chojnik (polski Zamek Chojnik) to średniowieczny zamek na Dolnym Śląsku, niedaleko Jeleniej Góry. Zamek znajduje się na szczycie góry Khoinik (612 m) i wznosi się nad okolicą. Zamek został zbudowany w połowie XIV wieku. W 1675 roku podczas burzy na zamku wybuchł pożar, w wyniku którego zamek został poważnie uszkodzony. W 1860 r. W zniszczonym zamku zbudowano obóz. Zamek Choinik to zabytek średniowiecznej architektury rycerskiej. Adres: Zamkowa 1, 58-570 Jelenia Góra

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty