Nuga best zaprasza do salonu!

Pon. – Pt.  8:00  – 16:00

ul Orla 39 A

Lubin 59-300

Lubin, jedno z najstarszych miast o bogatej historii kraju, znany jest już od X wieku i znajduje się nieco z dala od głównych szlaków turystycznych kraju.

Szczególnie ciekawe są starożytne ulice, średniowieczne budowle obronne i baszty, a także wspaniałe muzeum, które obecnie mieści się na Zamku Lubelskim. Warto zobaczyć Katolicki Uniwersytet Lubelski, uważany za najstarszą prywatną uczelnię w Polsce.Warto pospacerować po Starym Mieście, spacerując po Bramie Krakowskiej, przy której znajduje się Muzeum Historii Miasta. Szczególnie atrakcyjne: Katedra Lubelska, założona w 1596 r., Wieża Trójcy (XIX w.), Ratusz (XIV-XVIII w.), Okrągła panorama Lublina, rynek i wiele innych starych budynków. Stary Loblin to bardzo małe miasteczko z kilkoma blokami, centralnym placem i nieco oddalonym Zamkiem Lubelskim na wzgórzu. Dworzec autobusowy znajduje się naprzeciwko starego miasta i nie sposób się zgubić.

Smutny pomnik historii, „obóz zagłady”, drugi co do wielkości w Europie, położony jest na południowy wschód od Lublina. W obozie zginęło ponad 360 tysięcy więźniów i gdyby nie ofensywa wojsk radzieckich, lokalni knakerzy zbudowaliby ten obóz jako pierwszy. miejsce według liczby ofiar.Wszystko tu zachowało się w takiej postaci, w jakiej zostało znalezione w 1944 r. Ogrodzenia rozłączane drutem kolczastym, wieże obserwacyjne, krematoria, baraki, komory gazowe. Po wojnie zostanie tu wzniesiony pomnik, pod którym spoczywają prochy ofiar. A pierwszą rzeczą, którą spotkasz wychodząc z trolejbusu, jest gigantyczny pomnik przy głównej drodze. Tutaj możesz zobaczyć cały obóz i zawsze są świeże kwiaty.

 

 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty