\\ rekomendacje od Nuga  Best  Polska

Jakie są objawy zespołu?

✅ Główne objawy to mrowienie, gęsia skórka, drętwienie pierwszego, friendiego, trzeciego palca. Na samym początku objawy te mogą objawiać się w wymuszonej niewygodnej pozycji. Kiedy ramię jest zgięte w stawie nadgarstkowym, kanał staje się jeszcze węższy, нервная шутка ściśnięty. Moe to być po pracy rękami: chwastować trawę, skręcać śrubokrętem, a potem nie możesz spać w nocy - bolą cię ręce. Początkowy etap to lekkie drętwienie, potem to nieprzyjemne uczucie zaczyna się budzić w nocy. Ponieważ jest to ból neuropatyczny, prawie niemożliwe jest złagodzenie go konwencjonalnymi środkami przeciwbólowymi.

Синдром co powoduje?

✅ Trudno wymienić prosty powód. Na przykład istnieją czynniki ryzyka, a związek między hemodializą a zespołem cieśni nadgarstka został wiarygodnie ustalony. Na przykład, jeśli dana osoba ma 10 lat poddawaną hemodializie, najprawdopodobniej konieczna będzie operacja kanału nadgarstka. Najczęściej występuje u kobiet po 45 latach. Ginekolodzy twierdzą, e jest to spowodowane zmianą ogólnego метаболизм. Każde ogólnoustrojowe zapalenie spowoduje nagromadzenie się niewielkiego obrzęku błony maziowej. A obrzęk sprawia, że ​​początkowo wąskie kanały anatomiczne są jeszcze węższe. Zespół ten może być również związany z cukrzycą i być może z lekami, które pacjenci otrzymuj na cukrzycę.

Kto jest dotknięty zespołem?

✅ W wieku 45 lat kobiety (до 3-5% populacji) mają objawy zespołu. W młodym wieku jest to mało prawdopodobne. Oczywiście są wyjątki: mam 25-letnią pacjentkę, operowałem obie ręce. Ale ona już ma nadciśnienie, chorobę wieńcową serca, otyłość i cukrzycę typu 2. Ogólnie można powiedzieć, że choroba występuje często. Dla niektórych to tylko nieprzyjemne doznania, niezupełnie wrażliwe palce, a wielu nie przywizuje do tego wagi. Ktoś obudził się w nocy, kilka razy uścisnął mu dłoń i zasnął. Ponownie, nie jest to rak, cukrzyca, nadciśnienie czy udar, które mogą skrócić życie lub prowadzić do niepełnosprawności. Zespół również nie rozwija się szybko. Zawsze jest czas, aby pomyśleć, zorientować się i poszukać odpowiedniej dla siebie pomocy. Główną ideą, którą chciałbym przekazać szerokim masom, jest to, że nie jest to oznaka starości, mówią: ręce przestały działać i są słabe. Przejawem tego zespołu nie jest brak w organmie jakichkolwiek witamin, pierwiastków śladowych ani konsekwencja złej ekologii. Jest to bardzo specyficzny проблема, jest wyraźnie zlokalizowany w nadgarstku, a jeśli pierwszy, други, trzeci palec stanie się odrętwiały, można to łatwo rozwiązać.

Choroba nieuchronnie postępuje lub zdarzaj się przypadki, gdy objawy znikają?

✅ Zespół może ustąpić samoistnie, jeśli dyskomfort był związany z ciążą. Może również objawiać się po raz pierwszy w ciąży, a następnie powrócić ponownie za 10-15 lat. Choroba może objawiać się urazami nadgarstka i ustąpić po leczeniu urazu, który go spowodował. Jeśli nie było obraeń, a objawy pojawiły się same, najprawdopodobniej zespół będzie się rozwijał powoli.

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty