3

Nuga best opowie o osteochondrozie.

Osteochondroza jest zwyrodnieniowo-dystroficzną przewlekłą chorobą kręgosłupa. Samo słowo osteochondroza jest tłumaczone jako starzenie się kręgosłupa (kości kręgów i chrzęstnych krążków międzykręgowych) z powodu niedostatecznego ukrwienia .

Przyczyna i rozwój choroby:

Osteochondroza jest prawie niezmiennym towarzyszem prawie wszystkich ludzi po 40 latach. Jedyną różnicą jest stopień rozwoju choroby.

Przyczyną rozwoju osteochondrozy jest zmniejszenie ukrwienia kręgosłupa, w wyniku zmniejszenia przepływu krwi dochodzi do twardnienia chrząstkowych krążków międzykręgowych. Zmniejsza to ruchomość pleców. Wraz z dalszym rozwojem choroby wapń odkłada się w krążkach (zwapnienie lub kostnienie chrząstki), pojawiają się procesy kostne - osteofity . Z biegiem czasu ruchliwość kręgosłupa gwałtownie spada. Często występują przepukliny międzykręgowe i naruszenie korzeni nerwowych . W ostatnim etapie rozwija się choroba Bekhtereva - zesztywniająca spondyloartroza. Objawia się całkowitym unieruchomieniem kręgosłupa. 

Przejaw choroby:

  • brak ruchomości pleców - zmniejsza się amplituda zgięć tułowia; 
  • zmniejszona elastyczność kręgosłupa;
  • ból pleców - podczas wysiłku i spoczynku;
  • spadek wysokości krążków międzykręgowych - zmniejszenie wzrostu człowieka;
  • skrzywienie kręgosłupa - „garb” w odcinku szyjno-piersiowym, hiperlordoza w odcinku lędźwiowym;
  • bóle głowy, bóle i drętwienie rąk z osteochondrozą szyjno-piersiową.

Możliwe komplikacje:

  • tworzenie przepuklin międzykręgowych . Pod wpływem stresu krążek międzykręgowy pęka, część krążka wystaje poza granice kręgosłupa. Może powodować uszczypnięcie, a nawet uszkodzenie korzenia nerwu.
  • Uszkodzenie (zapalenia) korzenia nerwu - korzonków nerwowych . Objawia się kulawizną, zmniejszoną siłą jednej lub dwóch nóg, drętwieniem nóg lub rąk.
  • osteochondroza kręgosłupa szyjnego może prowadzić do niedostatecznego dopływu krwi do mózgu i wywołać udar.

Jak leczyć osteochondrozę?

1. niesteroidowe leki przeciwbólowe przeciwzapalne . Te leki łagodzą ból. Ale tylko na chwilę. Nie eliminując przyczyny, która spowodowała ból, powraca;

2. chondroprotectors . Są to preparaty tkanki chrzęstnej. Przeznaczony do odbudowy chrzęstnej części chorego krążka międzykręgowego. W przypadku osteochondrozy dają minimalny wynik (lub żaden). Przyczyną osteochondrozy jest zmniejszony dopływ krwi do kręgosłupa. Po wstrzyknięciu do krwiobiegu leki te po prostu nie docierają do kręgosłupa.

3.  masaż - manualny, zwykle kilka sesji. Dobra technika poprawiająca krążenie krwi w plecach i eliminująca objawy osteochondrozy. Ale aby osiągnąć trwały efekt, taki masaż musi być wykonywany stale.

4. operacja chirurgiczna - może wyeliminować objawy osteochondrozy (przepuklina, naruszenie korzenia), ale nie samą chorobę. Ponadto ukrwienie kręgosłupa ulegnie znacznemu pogorszeniu po operacji.

Możliwość zastosowania aparatu Nuga Best do pomocy w przywracaniu zdrowia:

І. Ocieplenie pleców na dywanie tourmanium NM 2500 .

Narażenie na długofalowe promieniowanie podczerwone prowadzi do głębokiego nagrzania organizmu . Przejawia się to rozszerzeniem naczyń krwionośnych . Do kręgosłupa dociera duża ilość krwi .

W wyniku zwiększonego ukrwienia niwelowane są skurcze mięśni , a także zwiększa się ruchomość kręgosłupa. Krążek międzykręgowy otrzymuje wystarczające nasycenie wilgocią (ponowne nawodnienie krążka), przywraca mu elastyczność i elastyczność. Zwiększenie przepływu krwi w miejscu bólu łagodzi ból pleców .

II. Masaż pleców z masażerem turmanium N4  (N5)

Masaż osteochondrozy jest zawsze przydatny. Zwłaszcza jeśli jest to wysokiej jakości i profesjonalny masaż wykonywany sprzętem  N4  (N5) .

Mężczyzna leży plecami na łóżku do masażu. Ciepłe (temperatura ustalana indywidualnie) masujące rolki turmanium zaczynają przechodzić pod plecami. Zapewniają delikatny i delikatny masaż pleców. W wyniku tego masażu zwiększa się ruchomość kręgosłupa, poprawia się krążenie krążka międzykręgowego, eliminowane są przepukliny międzykręgowe, uwalniane są uduszone korzenie nerwowe, zmniejsza się ból. Masaż należy wykonywać w sposób ciągły, codziennie, nawet kilka razy dziennie. Masaż pozwala zachować młody i elastyczny kręgosłup do późnej starości.

ІІІ. Śpij na dywanie z tourmanium NM 2500 .

Sen jest niezbędny, aby zachować zdrowy kręgosłup. Wczesne starzenie się kręgosłupa spowodowane jest właśnie niewłaściwymi warunkami snu u ludzi. Najlepszą rzeczą dla kręgosłupa jest spanie na dywanie z tourmanium NM 2500 .

Wewnętrzna powierzchnia dywanu zawiera krążki wykonane z ceramiki turmanium. Ten materiał ma pole magnetyczne kamienia turmalinu, który jest jego częścią. W warunkach tego pola magnetycznego metabolizm przyspiesza i przyspiesza odbudowę uszkodzonych tkanek.

Przyłożenie pola magnetycznego ceramiki tourmanium do organizmu człowieka powoduje jonizację. Efektowi temu towarzyszy zwiększenie płynności (rozrzedzenie) krwi. W stanach podwyższonego poziomu płynu we krwi poprawia się ukrwienie kręgosłupa.

Dodatkowe zalecenia:

1) Pij dużo wody.

Rozwój osteochondrozy objawia się odwodnieniem (wysuszeniem) krążka międzykręgowego. Niskie spożycie wody przez ludzi (wraz z wiekiem) zarzuca i nasila rozwój choroby.

Aby dłużej pozostać młodym i zdrowym, zawsze musisz monitorować ilość wypijanego płynu. Dzienne spożycie wody dla osoby zależy od masy ciała i wynosi 30 ml. za 1 kg. szerokie rzesze. Jeśli jesteś otyły, powinieneś wypić 1 litr. jeszcze. Przyczyni się to również do utraty wagi.

2) Śpij na plecach.

Już sama nazwa słowa „plecy” wskazuje, że normalnie człowiek powinien spać na plecach. To jedyna poprawna i najbardziej naturalna pozycja kręgosłupa podczas snu. Tylko w tej pozycji kręgosłup nie jest obciążony, a plecy mogą całkowicie się zrelaksować podczas snu.

Spanie na boku, zwłaszcza na brzuchu, prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. Większość problemów z plecami u ludzi wynika z tej pozycji pleców.

Równie ważna jest sztywność łóżka. W miękkim łóżku (nowoczesne materace ortopedyczne) kręgosłup wygina się i dodatkowo wygina. Jedyną poprawną metodą jest spanie na twardym i twardym łóżku.

3) Codzienne poranne ćwiczenia.

Po całej nocy człowiek zawsze ma poranną sztywność. W końcu plecy pozostawały prawie nieruchome przez całą noc. Dlatego poranne ćwiczenia są niezwykle ważne dla naszego kręgosłupa.

W przypadku pleców należy wykonać trzy grupy ruchów:

do przodu i do tyłu / na boki / obraca się wokół osi

Taki ładunek nie tylko przywróci ruchomość kręgosłupa, ale także dodatkowo zwiększy przepływ krwi w plecach.

Комментарии  

0 #2 Elzbieta Talarek 04.11.2020 12:41
akie rezultaty to naprawdę tylko dzięki medycznym urządzenią dostępnym w salonach Nuga Bestu.Polecam wszystkim , którym zależy na zdrowiu.
Цитировать
0 #1 Anna Nowaczyk 02.11.2020 12:41
Polecam masaże na łóżku masujacym ,korzystam od dłuższego czasu, pozbyłam się bólu lędźwi,skurczu łydek, ciśnienie krwi ustabilizowało się
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty