2

Nuga best opowie o przepuklinę międzykręgową.

Przepuklina międzykręgowa nie jest chorobą niezależną. Jest to powikłanie przewlekłej choroby zwyrodnieniowo-dystroficznej kręgosłupa - osteochondrozy . Przepuklina międzykręgowa objawia się uszkodzeniem krążka międzykręgowego w postaci pęknięcia zewnętrznego włóknistego pierścienia krążka i przemieszczenia (wypukłości) części środkowej (jądra miażdżystego) poza granice kręgosłupa.

Choroba jest związana z uszkodzeniem dysku . Krążek międzykręgowy składa się z miazgowatego (galaretowatego) jądra otoczonego twardą i gęstą włóknistą (tkanką łączną) osłonką . Powyżej i poniżej krążka jest ograniczona chrząstkowa płytka szklista , która mocuje krążek do kręgów.

Przyczyna i rozwój choroby:

Przepuklina dysku jest powikłaniem osteochondrozy. Istnieją przyczyny, które powodują rozwój osteochondrozy i przyczyny, które bezpośrednio powodują powstawanie przepuklin krążkowych.

Przyczyny osteochondrozy

Osteochondroza to wczesne starzenie się kręgosłupa (krążka międzykręgowego) spowodowane słabym krążeniem w kręgosłupie. Skutkiem tego jest starzenie się, kurczenie się i utrata elastyczności krążka międzykręgowego. 

Wcześniejszy rozwój choroby ułatwiają:

 • urazy pleców;
 • uformowana skrzywienie kręgosłupa;
 • nadwaga i otyłość;
 • ciągłe przeciążenie kręgosłupa (ciężka praca, stres);
 • Siedzący tryb życia.

Czynniki te przyspieszają starzenie się dysku i rozwój osteochondrozy.

Przyczyny powstania przepukliny międzykręgowej

Przepuklina dysku występuje z patologicznymi zmianami w krążku międzykręgowym. Głównym i najważniejszym powodem powstania przepukliny jest obciążenie kręgosłupa. Istnieją 2 rodzaje przepuklin:

 1. ostro jednym silnym uderzeniem. Na przykład w przypadku nagłego szarpnięcia, podnoszenia ciężarów lub obrażeń;
 2. stopniowo , przy stałych i długotrwałych obciążeniach.

Rozwój choroby

W wyniku obciążenia dysk jest maksymalnie ściśnięty. Włóknista membrana pozbawiona płynu nie może wytrzymać tego obciążenia i pęknięć. Część jądra miażdżystego zaczyna wybrzuszać się od dysku. Ta wystająca część dysku nazywana jest przepukliną międzykręgową. Jeśli rozmiar przepukliny jest mniejszy niż 5 mm, nazywa się to wypukłością międzykręgową.

Sama przepuklina międzykręgowa nie boli i prawie nie przeszkadza w życiu człowieka. Ale wychodząc z kręgosłupa, część dysku powoduje naruszenie pobliskich struktur układu nerwowego. Nerwy, korzenie nerwowe, a nawet rdzeń kręgowy można uszczypnąć. Powoduje to poważne uszkodzenie neurologiczne.

W miejscu naruszenia następuje odruchowe napięcie mięśni przykręgowych grzbietu. Ten skurcz ogranicza ruchomość kręgosłupa i chroni korzeń nerwu przed dalszym uszkodzeniem. Skurcz mięśni powoduje dalsze uciskanie dysku i zapobiega jego regeneracji.

Przejaw choroby:

Przepuklina międzykręgowa i wypukłość mogą dawać różne objawy. Są spowodowane uderzeniem w różne struktury nerwowe. Najczęstszym objawem przepukliny jest ból pleców . Ból występuje w miejscu, w którym znajduje się przepuklina lub obejmuje kilka odcinków pleców. Ból pojawia się, gdy kręgosłup jest obciążony (podnoszenie ciężarów), często gwałtownie. Zwykle ból ten utrzymuje się kilka godzin, czasem nawet kilka dni.

Kiedy korzeń nerwu jest ściśnięty ( zapalenie korzonków nerwowych ), ból pojawia się nie tylko w plecach, ale także rozprzestrzenia się wzdłuż nerwów. Dlatego to nie plecy zaczynają boleć, ale ręce lub nogi . Na przykład dobrze znane zapalenie nerwu kulszowego - ból w tylnej części nogi - jest naruszeniem korzenia nerwu L 5 -S 1 w kręgosłupie . Naruszenie korzeni nerwowych kręgosłupa lędźwiowego objawia się bólem kolan i stawów biodrowych . A kiedy naruszone są korzenie szyjki macicy , głowa , szyja i ramiona będą bolały .

Najtrudniejsze jest naruszenie przepukliny rdzenia kręgowego . Jest to możliwe tylko w odcinku piersiowym i szyjnym kręgosłupa (w odcinku lędźwiowym nie ma rdzenia kręgowego). Występuje ucisk przepukliny rdzenia kręgowego. Następnie są:

 • porażenie dolnej części ciała. Osoba czuje, że jej nogi się odłączyły.
 • utrata wrażliwości nóg. Osoba nie czuje dotykania stóp.
 • utrata kontroli nad oddawaniem moczu. Osoba nie może oddawać moczu lub nie może go zatrzymać - oddawanie moczu następuje mimowolnie.

Uszkodzenia rdzenia kręgowego z przepukliną kręgosłupa najczęściej pojawiają się nagle z urazem lub jednorazowym obciążeniem. Poważny stan osoby najczęściej prowadzi do konieczności operacji na kręgosłupie.

Możliwe komplikacje:

Przepuklina międzykręgowa z biegiem czasu, wraz z dalszym rozwojem osteochondrozy, zmniejsza się ( wysycha ). Zmniejsza się również nacisk na korzeń nerwu. Ból stopniowo się zmniejsza. Ale towarzyszy temu spadek wysokości krążka międzykręgowego . W przyszłości dysk pozostaje całkowicie skompresowany, osadza się w nim wapń. Kostnienie dysku znacznie ograniczy ruchomość kręgosłupa w miejscu przepukliny.

Ucisk rdzenia kręgowego prowadzi do niepełnosprawności. Ten stan jest pilnie potrzebny.

Sposoby leczenia przepukliny dysków :

Naprawę przepukliny można przeprowadzić zachowawczo (niechirurgiczne usunięcie przepukliny) lub chirurgicznie.

Zachowawcze leczenie przepuklin międzykręgowych

Zachowawcze leczenie przepuklin międzykręgowych polega na ortopedycznej korekcji kręgosłupa . W tym celu wykonywana jest trakcja - rozciąganie kręgosłupa. Podczas trakcji wydłuża się kręgosłup. Zmniejsza się nacisk na krążek międzykręgowy. Podczas wykonywania trakcji kręgi są usuwane od siebie. Następnie przepuklina krążka jest wciągana w miejsce, w którym znajdowała się przed kompresją . Pozwala to całkowicie wyeliminować przepuklinę międzykręgową .

Istnieje wiele opcji rozciągania kręgosłupa. Większość z nich jest nieskuteczna. Trakcja kręgosłupa za pomocą trakcji skierowanej wzdłuż długości nie jest skuteczna . Kręgosłup nie jest w ten sposób rozciągnięty. Innymi słowy, jeśli ciągniesz za ręce i nogi (wisząc na drążku itp.), Możesz rozprostować ręce i nogi, ale nie kręgosłup.                             

Aby prawidłowo rozciągnąć kręgosłup, należy wziąć pod uwagę jego budowę. Przednia powierzchnia kręgosłupa jest gładka . Dlatego nasze plecy łatwo pochylają się do przodu. Ale na tylnej powierzchni kręgów znajdują się kostne kolce - procesy kolczaste . Kiedy plecy są odchylone do tyłu, te kolczaste wyrostki służą jako zewnętrzne podparcie. Pochylając się nad nimi, kręgosłup jest rozciągnięty. W wyniku tego zwiększa się odległość między kręgami, a przepuklina międzykręgowa wchodzi do pustej przestrzeni między kręgami . W tym przypadku kręgosłup jest wydłużony - rozciąganie .

Inną metodą zachowawczego leczenia przepuklin międzykręgowych jest stosowanie procedur fizjoterapeutycznych . W przypadku przepukliny międzykręgowej mięśnie pleców są spazmatyczne. Najlepszym sposobem na złagodzenie tego napięcia mięśniowego jest rozgrzanie pleców . Ciepło rozluźnia mięśnie. Kręgosłup staje się bardziej elastyczny. Łatwiejsze do rozciągnięcia.

Leki na przepuklinę dysków

Leczenie farmakologiczne przepukliny dysków jest nieskuteczne . Stosowany jest głównie w celu wyeliminowania objawów (leczenie objawowe):

 • leki przeciwbólowe - łagodzą ból, ale nie na długo;
 • środki zwiotczające mięśnie - łagodzą skurcze mięśni pleców;
 • witaminy - pomagają przywrócić nerwy;

Stosowanie leków przeciwbólowych bez pociągania kręgosłupa jest wyjątkowo niewłaściwe .

Osobny temat to wykorzystanie chondropatią dla przepukliny (mucosat, alflutop, teraflex). Są to preparaty tkanki chrzęstnej. Przeznaczony do odbudowy chrzęstnej części chorego krążka międzykręgowego. W przypadku osteochondrozy i przepukliny międzykręgowej leki te dają minimalne lub żadne wyniki . Przyczyną osteochondrozy jest zmniejszony dopływ krwi do kręgosłupa. Po wstrzyknięciu do krwiobiegu leki te po prostu nie docierają do kręgosłupa.

Terapia manualna

Może to być zarówno masaż, jak i ręczna „redukcja” „upuszczonego dysku”. a przy przepuklinach międzykręgowych działa pozytywnie: rozluźnia mięśnie, zmniejsza bóle pleców, poprawia samopoczucie. Ale szorstkie formy trakcji kręgosłupa z przepukliną mogą tylko pogorszyć stan. Najczęściej takie zabiegi „ redukcyjne ” prowadzą do rozciągania więzadeł kręgosłupa i powodują niestabilność kręgosłupa. Powoduje to powstawanie nowych przepuklin w innych dyskach.

Chirurgiczne leczenie przepuklin międzykręgowych

Leczenie chirurgiczne może usunąć przepuklinę dysku. Przeprowadził operację kręgosłupa. Podczas usuwania przepukliny eliminuje się szczypanie korzenia nerwu lub rdzenia kręgowego. Należy pamiętać, że operacja jest wykonywana tylko wtedy, gdy istnieją wyraźne wskazania:

 • naruszenie rdzenia kręgowego;
 • ból, którego nie można wyeliminować innymi sposobami;
 • duże rozmiary przepuklin - ponad 10 mm. To ostatnie stwierdzenie jest obecnie aktywnie kwestionowane, ponieważ wyleczone są znacznie większe przepukliny.

Operacja zawsze pozostaje tylko najnowszym wyborem leczenia przepukliny dysku:

 • często występują nawroty - przepuklina sąsiednich dysków lub nawet tego samego dysku;
 • trudny proces rehabilitacji - powrót do zdrowia po operacji kręgosłupa;
 • nieskuteczność operacji - utrzymuje się ból pleców;
 • główna przyczyna przepukliny nie została wyeliminowana - osteochondroza (starzenie się) kręgosłupa;
 • kompleks psychologiczny - osoba rozumie, że po operacji kręgosłupa zdrowe plecy nigdy nie będą.

Możliwość zastosowania aparatu Nuga Best do pomocy w przywracaniu zdrowia w przypadku przepuklin międzykręgowych:

І. Ocieplenie pleców na dywanie tourmanium NM 2500 .

Narażenie na długofalowe promieniowanie podczerwone prowadzi do głębokiego nagrzania organizmu. Przejawia się to rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Do kręgosłupa dociera duża ilość krwi.

W wyniku zwiększonego ukrwienia niwelowane są skurcze mięśni, a także zwiększa się ruchomość kręgosłupa. Krążek międzykręgowy otrzymuje wystarczające nasycenie wilgocią (ponowne nawodnienie krążka), przywraca mu elastyczność i elastyczność. Zwiększenie przepływu krwi w miejscu bólu łagodzi ból pleców.

II. Trakcja pleców na maszynie turmanium N4 (N5)

Sprzęt  N4  (N5)  traktuje kręgosłup poprzez zginanie kręgosłupa do tyłu. Mężczyzna leży plecami na łóżku do masażu. Ciepłe (temperatura ustalana indywidualnie) masujące rolki turmanium zaczynają przechodzić pod plecami. Zapewniają delikatny i delikatny masaż pleców. Kiedy plecy osoby są na rolkach, kręgosłup wygina się . W tym momencie kręgi się rozsuwają, kręgosłup wydłuża się. Wystająca część dysku ( przepuklina ) pojawia się na swoim miejscu. Podczas masażu rolki przechodzą pod całym grzbietem, eliminując przepuklinę całego kręgosłupa.

Aby przyczepność była skuteczna, połóż się za nią na plecach na twardej, równej powierzchni. Wszystkie obciążenia trakcyjne są niepożądane . Mięśnie ochładzają się i dodatkowo utrzymują kręgosłup w stanie rozciągniętym.

ІІІ. Śpij na dywanie z tourmanium NM 2500 .

Sen jest niezbędny, aby zachować zdrowy kręgosłup. Pojawienie się przepuklin w stosunkowo młodym wieku jest spowodowane właśnie niewłaściwymi warunkami snu u ludzi. Najlepszą rzeczą dla kręgosłupa jest spanie na dywanie NM 2500 tournay .

Wewnętrzna powierzchnia dywanu zawiera krążki wykonane z ceramiki turmanium. Ten materiał ma pole magnetyczne kamienia turmalinu, który jest jego częścią. W warunkach tego pola magnetycznego metabolizm przyspiesza, a regeneracja uszkodzonego dysku przyspiesza.

Przyłożenie pola magnetycznego ceramiki tourmanium do organizmu człowieka powoduje jonizację. Efektowi temu towarzyszy zwiększenie płynności (rozrzedzenie) krwi. W stanach podwyższonego poziomu płynu we krwi poprawia się ukrwienie kręgosłupa.

Dodatkowe zalecenia

1) Pij dużo wody. 

Rozwój osteochondrozy objawia się odwodnieniem (wysuszeniem) krążka międzykręgowego. Niskie spożycie wody przez ludzi (wraz z wiekiem) zarzuca i nasila rozwój choroby.

Aby dłużej pozostać młodym i zdrowym, zawsze musisz monitorować ilość wypijanego płynu. Dzienne spożycie wody dla osoby zależy od masy ciała i wynosi 30 ml. za 1 kg. szerokie rzesze. Jeśli jesteś otyły, powinieneś wypić 1 litr. jeszcze. Przyczyni się to również do utraty wagi.

2) Śpij na plecach.

Już sama nazwa słowa „plecy” wskazuje, że normalnie człowiek powinien spać na plecach (spać dalej). To jedyna poprawna i najbardziej naturalna pozycja kręgosłupa podczas snu. Tylko w tej pozycji kręgosłup nie jest obciążony, a plecy mogą całkowicie się zrelaksować podczas snu.

Spanie na boku, a zwłaszcza na brzuchu, prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. Większość problemów z plecami u ludzi wynika z tej pozycji pleców.

Równie ważna jest sztywność łóżka. W miękkim łóżku (nowoczesne materace ortopedyczne) kręgosłup wygina się i dodatkowo wygina. Jedyną poprawną metodą jest spanie na twardym i twardym łóżku.

3) Codzienne poranne ćwiczenia.

Po całej nocy człowiek zawsze ma poranną sztywność. W końcu plecy pozostawały prawie nieruchome przez całą noc. Dlatego poranne ćwiczenia są niezwykle ważne dla naszego kręgosłupa.

W przypadku pleców należy wykonać trzy grupy ruchów:

do przodu i do tyłu / na boki / obraca się wokół osi

Taki ładunek nie tylko przywróci ruchomość kręgosłupa, ale także dodatkowo zwiększy przepływ krwi w plecach.

4) Zmniejszenie obciążenia kręgosłupa. To jest konieczne. Jeśli stres nie ustąpi, kręgosłup ulegnie dalszemu uszkodzeniu.

Wniosek

Przepuklina dysku nie jest wyrokiem śmierci. To nie jest niepełnosprawność. To nie koniec zdrowia. To tylko choroba, której można się pozbyć. I bez operacji. Przy prawidłowym użytkowaniu sprzęt Nuga Best sprawi, że Twoje plecy będą mobilne, młodzieńcze i zdrowe.

Комментарии  

+1 #2 Zosia Wilk 28.11.2020 12:40
Polecam korzystania z urządzeń masujących pasa chempiona i łóżka masujacego świetna sprawa . Mnie pomaga
Цитировать
+1 #1 Wiesława Obiegła 21.11.2020 12:39
Jesteście wspaniali SUPER... POPIERAM WAS..
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty