1

Nuga best opowie o zapaleniu korzonków nerwowych

Radiculitis - to naruszenie i dalsze zapalenie korzenia nerwu w miejscu naruszenia jego przepukliny międzykręgowej .

Korzenie nerwowe zawierają włókna czuciowe i motoryczne, które przewodzą impulsy z rdzenia kręgowego do narządów i odwrotnie.

Korzeń nerwu składa się z trzech części:

  1. część silnikowaprzewodzi impulsy z głowy do mięśni. Ta część kręgosłupa zapewnia różnorodne ruchy.
  2. h Część sensoryczna przewodzi impulsy ze skóry do mózgu. Ta część dostarcza różnorodnych wrażeń. Natychmiast pojawia się ból.
  3. część wegetatywna zawiera włókna wegetatywne. Wchodzą do narządów wewnętrznych i regulują intensywność swojej pracy.

Naruszenia

Najczęstszym naruszeniem korzeni nerwowych jest ich naruszenie i późniejsze zapalenie w przypadku przepukliny dysku. Tak rozwija się zapalenie korzonków nerwowych . (z łacińskiego radiculus - root). Najczęściej zmiany korzeni występują w odcinku lędźwiowym lub szyjno - piersiowym . W przypadku zapalenia korzonków nerwowych występują zaburzenia unerwienia w obszarze dotkniętego korzenia:

  • ból ręki lub nogi;
  • drętwienie ręki lub nogi;
  • zmniejszona siła ramion, wiotkość nóg;
  • zaburzenia narządów wewnętrznych - żołądek, wątroba, nerki, jelita.

Kiedy korzeń nerwu jest uszczypnięty, ból pojawia się nie tylko w plecach, ale także rozprzestrzenia się wzdłuż nerwów. Dlatego to nie plecy zaczynają boleć, ale ręce lub nogi . Na przykład dobrze znane zapalenie nerwu kulszowego - ból w tylnej części nogi - jest naruszeniem korzenia nerwu L 5 -S 1 w kręgosłupie . Naruszenie korzeni nerwowych kręgosłupa lędźwiowego objawia się bólem kolan i stawów biodrowych . A kiedy naruszone są korzenie szyjki macicy , głowa , szyja i ramiona będą bolały .

Tradycyjne rozwiązanie

- niesteroidowe leki przeciwbólowe przeciwzapalne - diklofenak; nimesulid. Te leki łagodzą ból. Ale tylko na chwilę. Nie eliminując przyczyny, która spowodowała ból, powraca;

- chondroprotectors - mucosat, alflutop, teraflex. Są to preparaty tkanki chrzęstnej. Przeznaczony do odbudowy chrzęstnej części chorego krążka międzykręgowego. W przypadku osteochondrozy dają minimalny wynik (lub żaden). Przyczyną osteochondrozy jest zmniejszony dopływ krwi do kręgosłupa. Po wstrzyknięciu do krwiobiegu leki te po prostu nie docierają do kręgosłupa.

- masaż - manualny, zwykle kilka sesji. Dobra technika poprawiająca krążenie krwi w plecach i eliminująca objawy osteochondrozy. Ale aby osiągnąć trwały efekt, taki masaż musi być wykonywany stale.

- operacja - może wyeliminować objawy osteochondrozy (przepuklina, naruszenie korzenia), ale nie samą chorobę. Ponadto ukrwienie kręgosłupa ulegnie znacznemu pogorszeniu po operacji.

Możliwość zastosowania sprzętu Nuga Best do profilaktyki  zapalenia korzonków nerwowych w domu :

Aby rozwiązać problemy z uduszonym korzeniem nerwu, konieczne jest pozbycie się przepukliny międzykręgowej. A do tego potrzebujesz:

  1. rozgrzanie pleców promieniowaniem podczerwonym o długich falach;
  2. trakcja kręgosłupa - trakcja na sprzęcie N4 (N 5) ;
  3. połóż się na plecach.

І. Ocieplenie pleców na dywanie tourmanium NM 2500 .

Narażenie na długofalowe promieniowanie podczerwone prowadzi do głębokiego nagrzania organizmu. Przejawia się to rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Do kręgosłupa dociera duża ilość krwi.

W wyniku zwiększonego ukrwienia niwelowane są skurcze mięśni, a także zwiększa się ruchomość kręgosłupa. Krążek międzykręgowy otrzymuje wystarczające nasycenie wilgocią (ponowne nawodnienie krążka), przywraca mu elastyczność i elastyczność. Zwiększenie przepływu krwi w miejscu bólu łagodzi ból pleców.

II. Masaż pleców z masażerem turmanium N4  (N5)

Masaż jest zawsze przydatny w profilaktyce zapalenia korzonków nerwowych w domu. Zwłaszcza jeśli jest to wysokiej jakości i profesjonalny masaż. Dokładnie taki rodzaj masażu wykonuje sprzęt  N4  (N5) .

Mężczyzna leży plecami na łóżku do masażu. Ciepłe (temperatura ustalana indywidualnie) masujące rolki turmanium zaczynają przechodzić pod plecami. Zapewniają delikatny i delikatny masaż pleców. W wyniku tego masażu zwiększa się ruchomość kręgosłupa, poprawia się krążenie krążka międzykręgowego, eliminowane są przepukliny międzykręgowe, uwalniane są uduszone korzenie nerwowe, zmniejsza się ból. Masaż należy wykonywać w sposób ciągły, codziennie, nawet kilka razy dziennie. Masaż pozwala zachować młody i elastyczny kręgosłup do późnej starości.

ІІІ. Śpij na dywanie z tourmanium NM 2500 .

Sen jest niezbędny, aby zachować zdrowy kręgosłup. Wczesne starzenie się kręgosłupa spowodowane jest właśnie niewłaściwymi warunkami snu u ludzi. Najlepszą rzeczą dla kręgosłupa jest spanie na dywanie z tourmanium NM 2500 .

Wewnętrzna powierzchnia dywanu zawiera krążki wykonane z ceramiki turmanium. Ten materiał ma pole magnetyczne kamienia turmalinu, który jest jego częścią. W warunkach tego pola magnetycznego metabolizm przyspiesza i przyspiesza odbudowę uszkodzonych tkanek.

Przyłożenie pola magnetycznego ceramiki tourmanium do organizmu człowieka powoduje jonizację. Efektowi temu towarzyszy zwiększenie płynności (rozrzedzenie) krwi. W stanach podwyższonego poziomu płynu we krwi poprawia się ukrwienie kręgosłupa.

Eliminacji przepukliny międzykręgowej towarzyszy uwolnienie uduszonego korzenia nerwowego. To usuwa ból. Z biegiem czasu funkcje korzenia zostają przywrócone - w kończynach powraca siła, mija drętwienie. Ocieplenie pleców długofalowym promieniowaniem podczerwonym i polem magnetycznym (spanie na dywanie z tourmanium) przyspiesza regenerację.

Комментарии  

+2 #2 Krystyna Waszak 03.11.2020 12:37
Mam dużo turmaliny z Nuga Best i Bardzo, Bardzo,Bardzo polecam
Цитировать
+2 #1 Elzbieta Talarek 15.09.2020 12:36
Dziękuję wam za to że jesteście.
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty