40

Nuga best opowie o stresie.

Stres to reakcja organizmu na sytuacje wymagające szybkiej mobilizacji energii. W tym celu organizm wydziela tzw. „Hormony stresu” - kortyzol i adrenalinę.

U zarania ludzkości hormony te były ważnymi pomocnikami w walce o przetrwanie na wolności. Jeśli myśliwy poszedł do lasu i spotkał zająca, rozumiał, że jeśli zająca nie zostanie złapany, może zostać bez obiadu. Ale jeśli łowca spotkał drapieżnika, to znowu musiał biec bardzo szybko, ale żeby sam nie zostać obiadem.

W takich sytuacjach w organizmie człowieka, pod wpływem hormonów, dochodziło do gwałtownego zwężenia naczyń w jamie brzusznej i rozszerzenia naczyń kończyn w celu zapewnienia zwiększonego odżywienia mięśni. Ciało przygotowywało się do nadchodzącego obciążenia mięśni: do walki lub szybkiego odwrotu. W tym samym czasie wzrosła ilość cukru we krwi, wzrosło ciśnienie, wzrosło tętno i oddychanie. Co się stało, gdy ta osoba biegła? Wszystko jest bardzo proste: pracujące mięśnie „zjadały” cukier, pobierały tlen i wydzielały dużą ilość dwutlenku węgla, który rozszerzył naczynia jamy brzusznej zwężone przez adrenalinę i kortyzol, przywracając tym samym bicie serca i oddychanie.

Ale dla współczesnego człowieka taka formuła nie jest odpowiednia - w końcu człowiek jest cywilizowany. Nie może brać udziału w bitwie ani po prostu wycofywać się po angielsku. Współczesny człowiek musi pozostać na swoim miejscu. Na przykład, jeśli twój szef wrzeszczy na ciebie, nie będziesz z nim walczył ani przed nim uciekał, ale uruchomi się mechanizm obronny organizmu, który zaczyna się od produkcji hormonów stresu.

A jeśli po przeżyciu stresu osoba nie biegła, to pozostało wysokie ciśnienie krwi, gęsta krew z wysokim poziomem cukru, zwężone naczynia jamy brzusznej. W rezultacie - rozczarowujące statystyki: co drugi Białorusin po pięćdziesiątce ma nadciśnienie. A konsekwencje nadciśnienia tętniczego, szczególnie tak straszne jak zawał serca czy udar, pochłaniają więcej istnień ludzkich niż AIDS, rak i gruźlica razem wzięte.

Oczywiście ludzie próbują radzić sobie z wysokim ciśnieniem krwi. To prawda, że ​​często samoleczą i nie zwracają się do specjalistów. Obecnie jednym z najpowszechniejszych sposobów na zmniejszenie ciśnienia jest stosowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne. Rozszerzają naczynia w jamie brzusznej, zwiększa się tam przepływ krwi i spada ciśnienie.

Jednak mniej krwi trafia do mózgu. Dlatego prawie wszyscy ludzie po zażyciu leków rozszerzających naczynia krwionośne zaczynają odczuwać stan, który my, Białorusini, nazywamy „najważniejszymi mlyawastem i abyakawastem i zhytsią”. A kiedy mózgowi brakuje pożywienia, co może zrobić? Zgadza się, daj sercu polecenie aktywniejszego pompowania krwi. I ciśnienie znowu rośnie ...

Istnieje inny powszechny sposób na obniżenie ciśnienia krwi: przyjmowanie leków moczopędnych. Ciecz staje się mniej, co oznacza, że ​​ciśnienie zaczyna spadać. Ale w tym przypadku krew stanie się grubsza, mózg zacznie otrzymywać mniej składników odżywczych, a po chwili ciśnienie ponownie wzrośnie.

Tak właśnie żyją ludzie, stopniowo zwiększając dawki leków, zwiększając obciążenie wątroby i nerek, a także rozwija się nadciśnienie, pomimo przyjmowania leków. A jego konsekwencje, zawał serca lub udar, po prostu „powalają” z ich zaskoczenia.

I choć zgodnie z wynikami światowych statystyk udar jest trzecią co do częstości przyczyną zgonów po chorobach serca i raku, to jest to najczęstsza przyczyna bezradnej niepełnosprawności.

Ceramika Tourmanium „Nuga Best” ma wiele unikalnych właściwości i może stać się godnym narzędziem w profilaktyce chorób wywołanych stresem.

Ceramika tourmanium „Nuga Best” emituje ciepło podczerwone, którego długość fali jest w pełni zgodna z promieniowaniem cieplnym ludzkiego ciała. Dlatego, gdy ciepło podczerwone ceramiki turmanium dostaje się do ludzkich tkanek, komórki przepuszczają je bez oporu, postrzegając je jako natywne.

Wnikając w głąb ludzkiego ciała, ciepło podczerwone rozszerza naczynia jamy brzusznej zwężone pod wpływem stresu. Dodatkowo po podgrzaniu ceramika turmanium wydziela ujemnie naładowane jony, dzięki czemu poprawia się reologia krwi, czyli krew staje się cieńsza.

Stałe, jednokierunkowe pole magnetyczne pochodzenia naturalnego, wytworzone przez ceramikę turmanium, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, a to kilkakrotnie przyspiesza metabolizm i obniża poziom cukru we krwi. Neutralizuje to szkodliwe skutki dla organizmu tzw. „Niereagującego” stresu.

I to nie wszystko. Ciepło podczerwone ceramiki turmanium sprzyja produkcji endorfin, zwanych popularnie „hormonami radości”. Pomagają w utrzymaniu dobrego nastroju i zwiększają tolerancję na stres. A pole magnetyczne ceramiki, działając na układ nerwowy, znacznie lepiej normalizuje procesy pobudzenia i hamowania niż środki uspokajające.

Wniosek jest oczywisty: pomóż swojemu ciału odzyskać siły. Dbaj o siebie i bądź zdrowy! Pomoże Ci w tym ceramika Tourmanium „Nuga Best”!

Комментарии  

0 #1 Wład 24.09.2020 13:17
Fajny sprzęt od nuga best. Polecam !
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty