37

Nuga best opowie o porażeniu mózgowym.

Porażenie mózgowe (CP)  to grupa chorób (uszkodzeń) mózgu, które objawiają się zaburzeniami motorycznymi. Najczęstszą przyczyną uszkodzenia mózgu jest uraz głowy, którego dziecko doznaje podczas porodu. Czasami choroba jest spowodowana chorobą matki w czasie ciąży.

Ta choroba nie postępuje z wiekiem. W przypadku porażenia mózgowego u dziecka dochodzi do paraliżu (braku ruchu) i niedowładu (osłabienia mięśni) kończyn. Złożoność choroby polega na tym, że u małego dziecka trudno zauważyć te zaburzenia, ponieważ nie chodzi ani nie siedzi. I często rodzice zaczynają dostrzegać problem dopiero kilka miesięcy po porodzie, kiedy dziecko pozostaje w tyle w rozwoju fizycznym - nie trzyma głowy, nie siada, nie wstaje.

U małego dziecka, w przeciwieństwie do ciebie i mnie, ruchy rąk i nóg są mimowolne, kontrolowane przez komórki nerwowe rdzenia kręgowego. Dlatego nawet jeśli mózg jest uszkodzony, paraliż nie wystąpi.

Z czasem u normalnego dziecka mózg zaczyna kontrolować mięśnie. W 3 miesiącu życia mięśnie szyi i ramion stają się kontrolowane - dziecko zaczyna trzymać głowę i świadomie kontrolować ręce. W wieku 6 miesięcy może już siedzieć - jest kontrola nad ciałem. A w wieku 9 miesięcy powinien stać, trzymając się podparcia. Do 1 roku (lub trochę później) dziecko może już chodzić.

Oznaki porażenia mózgowego są wykrywane w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy niezbędne ruchy nie pojawiają się w odpowiednim czasie. Niestety, ze względu na niską piśmienność populacji (nieznajomość etapów rozwoju dziecka) i słabą pracę lekarzy (słabe i niewystarczające badanie) porażenie mózgowe jest diagnozowane bardzo późno.

Osobnym problemem jest zachowanie rodziców po wykryciu choroby. Jak pokazuje praktyka, nie chcąc się pogodzić, rodzice tracą czas, zwracając się do wszelkiego rodzaju „babć”, czarowników, uzdrowicieli iw rezultacie tracą cenny czas na rozpoczęcie leczenia. Nigdy tego nie rób i zacznij leczenie od razu!

W zależności od dotkniętego obszaru mózgu istnieje kilka postaci porażenia mózgowego:

- ze zmianami nóg;

- z uszkodzeniami nóg i ramion;

- z mimowolnymi ruchami rąk i nóg;

- z napadami drgawkowymi (epileptycznymi).

Bardzo często w mięśniach pozbawionych ruchu następuje wzrost napięcia spastycznego, tzw. „Spastyczność”. Utrudnia to dziecku poruszanie się. Bez niezbędnych ruchów rozwój kończyn i mięśni spowalnia, dochodzi do atrofii mięśni. Bez ruchu w stawach rąk i nóg pojawiają się przykurcze. Bez ciągłego ruchu stawy rosną razem i przestają działać.

Czasami porażeniu mózgowemu towarzyszy upośledzenie umysłowe dziecka. Ale to nie jest konieczny objaw. Najczęściej występuje nie z powodu choroby, ale z powodu trudności w wychowaniu dziecka z porażeniem mózgowym.

Leczenie porażenia mózgowego w medycynie tradycyjnej

Niestety nie ma lekarstwa! Utraconej części mózgu nie można przywrócić. Leczenie farmakologiczne - stosowanie leków nootropowych i neuroprotekcyjnych (Cerebrolysin, Nootropil itp.) - nie daje absolutnie żadnych rezultatów. Dlatego przeprowadza się tylko leczenie objawowe. Na przykład w przypadku zespołu konwulsyjnego przepisywane są leki przeciwpadaczkowe.

Podstawą leczenia porażenia mózgowego jest przywrócenie utraconych funkcji. W tym celu wykonuje się masaż, ćwiczenia fizjoterapeutyczne (terapia ruchowa), refleksologia, stosuje się procedury fizjoterapeutyczne. Wyniki leczenia mogą się różnić w zależności od ciężkości choroby i intensywności zabiegów odtwórczych. U wielu dzieci porażenie mózgowe zamienia się w kalectwo na całe życie.

Sprzęt „Nuga Best” to przede wszystkim masaż i fizjoterapia, dzięki czemu można go używać do przywracania funkcji utraconych podczas paraliżu. W przypadku porażenia mózgowego przy użyciu sprzętu Nuga Best można przeprowadzić następujące procedury:

1. Rozgrzewka i kauteryzacja kręgosłupa.

2. Masaż z korektą kręgosłupa.

3. Rozgrzanie sparaliżowanych mięśni rąk i nóg.

4. Miostymulacja sparaliżowanych mięśni rąk i nóg.

5. Elektrostymulacja dłoni i stóp.

6. Spać na ceramice turmanium.

7. Założenie poduszki ortopedycznej.

1. Rozgrzewka i kauteryzacja kręgosłupa.

Kauteryzacja punktów przykręgosłupowych poprawia kondycję mięśni, zmniejsza spastyczność, poprawia trofizm mięśniowy (zapobieganie atrofii), prowadzi do pełnego rozwoju kończyn. Dodatkowo zabieg ten wzmacnia układ odpornościowy, zapewnia prawidłowy i pełny rozwój części chrzęstnej kręgosłupa.

Wykonując moksypustę dla dziecka, można użyć temperatury powyżej 60 ° C, do rozgrzewki - od 40 do 60 ° C. Wybór temperatury zależy od wieku dziecka i indywidualnej tolerancji. W przypadku dzieci poniżej 1 roku życia zaleca się rozgrzanie w temperaturze do 50 ° C. Moxibustion można wykonać u dzieci powyżej 4 roku życia.

Najlepszym sprzętem do kauteryzacji jest projektor z podwójną kulą tourmanium ( NM-200 ). Pod względem rozmiaru jest najwygodniejszy dla pleców dziecka. Kształt klosza tourmanium pozwala na wygodne ułożenie projektora na plecach, zapewniając maksymalny kontakt ceramiki ze skórą.

Dziecko należy położyć na brzuchu. Projektor jest nałożony na plecy, podczas gdy można wykonywać lekkie ruchy masujące. Takie ogrzewanie (lub moksypalenie) w jednym miejscu powinno trwać do 2 minut. Na plecach może znajdować się od 3 do 7 takich punktów.

To samo ogrzewanie można wykonać za pomocą projektora z dziewięcioma kulami turmanium (lub jadeitu) ( NM-300 ). Jest większy pod względem wagi i szerokości, ale szerszy, co umożliwia zwiększenie obszaru ekspozycji po umieszczeniu go pionowo wzdłuż kręgosłupa.

2. Masaż z korektą kręgosłupa.

Od 3-4 lat do oddziaływania na kręgosłup można używać aparatu do masażu N4 (N5) . Pozwala to na pełniejsze rozgrzanie i kauteryzację punktów przykręgowych kręgosłupa.

Rolki N4 (N5)  wykonane są z ceramiki turmanowej, dzięki czemu zapewniają efekt długofalowego ciepła podczerwonego, pola magnetycznego i terapii jonowej. Prowadzi to do poprawy unerwienia i przewodzenia impulsów nerwowych wzdłuż korzeni nerwowych. Jednocześnie wykonywana jest trakcja (rozciąganie) pleców, co zapewnia prawidłowy rozwój części chrzęstnej kręgosłupa oraz chroni przed rozwojem skoliozy.

Masaż należy wykonywać 2-3 razy dziennie. Temperatura rolek dobierana jest indywidualnie, od 40 ° C i więcej. Czas trwania zabiegu jest określany automatycznie przez program. Liczba sesji nie jest ograniczona, wskazane jest ciągłe przeprowadzanie takiego masażu.

3. Rozgrzanie sparaliżowanych mięśni rąk i nóg.

W przypadku braku unerwienia z mózgu, mięśnie otrzymują impulsy nerwowe z rdzenia kręgowego. W efekcie następuje wzrost napięcia mięśniowego, który przypomina skurcz mięśni, tzw. „Spastyczność”. Zjawisko to często występuje przy porażeniu mózgowym i znacznie utrudnia ruch dziecka.

Aby wyeliminować spastyczność, stosuje się 2 metody: rozgrzanie mięśni i bierne ruchy w stawach. Ruchy te wchodzą w skład kompleksu ćwiczeń fizjoterapeutycznych, które muszą być wykonywane przy porażeniu mózgowym. Zasadniczo są to ruchy wszystkich stawów w sparaliżowanej kończynie (ramieniu i nodze).

Aby skutecznie wyeliminować spastyczność, należy używać wyłącznie długofalowego ciepła podczerwonego, którego źródłem jest projektor Nuga Best tourmanium (lub jadeit). Możliwe jest użycie projektora z dwiema, pięcioma lub dziewięcioma kulami.

Temperatura jest ustawiana indywidualnie, zaczynając od 45 ° C i więcej. Czas rozgrzewania wynosi 30-60 minut, częstotliwość 3-4 razy dziennie. Podczas rozgrzewania projektorem można wykonywać lekkie ruchy masujące.

Ilość sesji rozgrzewkowych nie jest ograniczona, wskazane jest przeprowadzanie jej na bieżąco, co znacznie poprawi kondycję mięśni i ruch dziecka.

4. Miostymulacja sparaliżowanych mięśni rąk i nóg.

Impulsy nerwowe do ruchu mięśni są generowane w korze mózgowej. Ale z porażeniem mózgowym część tej kory umiera, a mięśnie nie otrzymują niezbędnych im impulsów. W wyniku takiej wymuszonej bezczynności dochodzi do zaniku mięśni - osłabiają się, tracą na wadze.

Aby mięśnie były sprawne, konieczne jest podanie im impulsu elektrycznego, który zastąpi impuls nerwowy. W efekcie mięśnie będą się kurczyć, co uchroni je przed zanikiem.

Źródłem takich impulsów elektrycznych jest miostymulator niskiej częstotliwości w aparacie N4 (N5). Nakłada się go na sparaliżowane mięśnie na warstwie wilgotnej tkanki, aby poprawić przewodzenie impulsów.

Miostymulator jest używany oddzielnie na ramię i przedramię; na udo i podudzie. Intensywność miostymulatora dobierana jest indywidualnie, zaczynając od niższej. Aby wpłynąć na mięśnie, stosuje się tryb 2 lub 2A. Czas trwania zabiegu to 20 minut (połowa sesji ze sprzętem automatycznym). Częstotliwość stosowania to 2-3 razy dziennie na każdą grupę mięśni. Liczba sesji rozgrzewkowych nie jest ograniczona. Wskazane jest prowadzenie go w sposób ciągły, co znacznie poprawia stan mięśni i chroni je przed zanikiem.

Możesz również użyć pasa stymulatora mięśni  Miracle II . Generuje również impulsy elektryczne, ale dodatkowo zawiera na wewnętrznej powierzchni płytki ceramiki turmanium, zapewniające efekt magnetoterapii i jonoterapii.

Pas do stymulacji mięśni Miracle II jest używany w tym samym trybie, co urządzenie do stymulacji mięśni N4 (N5).

5. Elektrostymulacja dłoni i stóp.

Stymulator mięśni może być również używany do stymulacji dłoni i stóp. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod przywracania systemu nerwowego po udarze i porażeniu mózgowym.

Na stopach i dłoniach osoby znajduje się duża liczba zakończeń nerwowych. Oddziaływanie impulsu elektrycznego na te zakończenia jest przekazywane w postaci odczuć bólowych do mózgu i stymuluje jego pracę. To rodzaj masażu dla mózgu. W rezultacie poprawia się regeneracja układu nerwowego. Ocalałe części kory mózgowej przejmują niektóre funkcje, co zmniejsza objawy paraliżu.

Ta technika może być stosowana nawet wtedy, gdy dziecko ma napady. 

6. Spać na ceramice turmanium.

Ta procedura daje dobre wyniki w przypadku różnych chorób, zwłaszcza u dzieci. Nie należy tego lekceważyć iz dziecięcym porażeniem mózgowym.

Ceramika turmaniczna to specjalny materiał kompozytowy. Właściwości materiałów tworzących ceramikę zapewniają jej ważny efekt terapeutyczny dzięki promieniowaniu podczerwonemu, jonizacji i polu magnetycznemu.

Efekt terapeutyczny w pełni objawia się długotrwałym wpływem ceramiki na człowieka. Najłatwiej to osiągnąć, jeśli dziecko spędza całą noc na ceramice.

Dla dziecka najbardziej odpowiedni rozmiar to mały dywanik z tourmanium NM-80 . Spanie na ceramice turmanium działa kojąco i usprawniająco na układ nerwowy, prowadzi do lepszego ukrwienia głowy oraz przyspiesza metabolizm. Nocny odpoczynek na ceramice zmniejsza spastyczność.

Do snu należy wybrać komfortową temperaturę około 38-40 ° C. Wskazane jest, aby odsłonięta ceramika stykała się z gołą skórą dziecka. Musisz stale używać ceramiki, przerwy w użytkowaniu są wyjątkowo niepożądane.

7. Założenie poduszki ortopedycznej.

Efekt dywanika tourmanium można uzupełnić poduszką z tourmanium NM-30. Zewnętrzna powierzchnia poduszki pokryta jest sześciokątnymi płytkami z ceramiki turmanowej. Wysokość i kształt poduszki są specjalnie zaprojektowane, aby uformować prawidłową krzywiznę ortopedyczną kręgosłupa szyjnego. Poduszka musi dobrze przylegać pod szyją (patrz zdjęcie).

Możesz użyć poduszki dla dziecka w wieku 4-5 lat, gdy zaczyna tworzyć się kostna część kręgosłupa szyjnego. Podczas korzystania z poduszki naczynia w szyi zostają wyprostowane, krew przepływająca przez naczynia do głowy ulega jonizacji, co zapewnia lepszą regenerację mózgu w przypadku porażenia mózgowego.

Na poduszce z turmanium należy spędzić 30-60 minut 2-3 razy dziennie. Z biegiem czasu powinieneś nauczyć się spać na nim całą noc.

Masażowe i fizjoterapeutyczne działanie aparatu Nuga Best pozwala na jego szerokie zastosowanie w przywracaniu funkcji utraconych w porażeniu mózgowym.

Комментарии  

+1 #1 Sandra Malarz 22.09.2020 13:16
Polecam!!!! Napewno się zjawię jesteście wspaniali :D
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Nuga Best Produkty